Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 5 guest views remaining

Megválaszolva Amd Ryzen9 5950x Hőmérséklet, Behangolás

Currently reading:
Megválaszolva Amd Ryzen9 5950x Hőmérséklet, Behangolás

Status
This thread has been closed.

N4gyg3r1

Új tag
LV
0

Üdv!
Úgy gondoltam indítok egy beszélgetést, mert a shoutboxban elpörög gyorsan a téma.
Egy kis segítségre lenne szükségem tőlem tapasztaltabb személyektől Ryzen 9 5950X hőmérséklet és behangolás témában.
Szóval alap beállításokon (biosban minden auto) üres járatban 65-75°, terhelve (Cinebench r20, aida64 stresstest) 90°.
Monitorozó program HWInfo és Aida 64.
Mivel nem hagy nyugodni a dolog a Vcore-t az Offset voltage segítségével beállítottam 1.5V ról 1.35V ra.
Így 40-45° üres járatban, és 70-75° a fentebb említett progikkal terhelve, viszont hosszabb gaming alatt fel megy így is 80° ra vagy néha még fölé is.
(NOCTUA NH-D15 chromax, és GIGABYTE Aorus Waterforce 360 a két hűtőkkel próbálkoztam ugyanaz az eredmény, nyitott házzal is).
A kérdés az lenne hogy lehet-e ezt a hőmérsékletet lentebb varázsolni pusztán beállításokkal?
Offset voltage játék vagy negatív magnitude (curve optimizer), esetleg mindkettő?
PBO Advanced mód használata PPT, TDC, EDC manuális beállítása?

Dauer(techbarbar)

Tag
LV
0

Manualba vedd lentebb a vcore feszültséget 1.25-re (gondolom oc kilőve) vagy még lenntebb és offsettel játssz utánna. Ki kell tapasztalnod mi a minimum crash nélkül. Persze értem én hogy mínuszba állítjuk az offsetet oszt jóvan, de nem jóvan.

HTPAxGEExFORCE

Jól ismert tag
LV
0

Awards
1
Szia!
80°C nem tűnik soknak, az teljesen normális, de ja... Vedd le 1,3V-ra, akkor lejjebb megy a hőmérséklet is. (Gondolom ilyen alap dolgokon, mint pl a másikfajta paszta és/vagy az agresszívebbre állított hűtőventillátorok már túl vagy.)

N4gyg3r1

Új tag
LV
0

Halihó mindenkinek!
HTPAxGEExFORCE igen ezeken az alap, és nem kifejezetten alap dolgokon túl vagyok (paszta, venti fordulat, bios frissítés, Vcore kisérletezés, negatív magnitude (curve optimizer), PBO Advanced mód kisérletezés).
Dauer(techbarbar) azt gondoltam az írásomból feltünik hogy nem teljesen laikusként kértem segítséget, de köszönöm az építő jellegű kritikát.
Elhiheted hogy nem eszetlenül álítottam - offset-et, kisérleteztem vele eleget mielőtt ide jöttem.
Egyébként a probléma megoldódott.
Paszta: próbáltam Arctic MX-4, Noctua NT-H2, Thermal Grizzly Kryonaut pasztákat és a Noctua NT-H2 nyert
hűtés: ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 420 A-RGB hozta a legjobb hőmérsékleteket
Az igazi áttörést viszont a tápegység cseréje hozta ( SEASONIC Prime TX 1000W 80 Plus Titanium ).
Pedig a régi táp sem volt egy gagyi darab (CORSAIR RMi Series RM1000i 80 Plus Gold)
Tanulság: Sokszor hallottátok már de ismét bebizonyosodott, tápegységen nem spórolunk, nagy szopásokat lehet elkerülni egy jó táppal és csak 1x kell megvenni egy ilyet.
Eredmények: (23 fokos szobában) üresen 28-30 fok, prime95 alatt 70fok, gaming alatt 54-60fok

LisardHUN

Tag
LV
0

Please, Log in or Register to view quote content!

Számomra eléggé érdekes anomália az hogy egy tápcsere segített megoldani a problémád pláne ilyen szinten.
Van a közelemben egy 5800X+Strix B550F+EVGA 750 G2 konfig ami ugyan ezzel a problémával küzd úgyhogy teszek majd egy próbát.

Sajnos mind a két gyártó termékeivel az a probléma hogy csak a boost miatt mennek " nagyot " már ha lehet így mondani és pont ezért félek is kicsit a 180W os AM5 prociktól.
Ha így haladunk tovább akkor úgy fog kinézni a bevásárlólista highend esetében hogy veszünk mondjuk 250-300 ért egy procit 150-250 ért egy lapot alá meg még 100-200 magasságában egy chillert is bedobunk a kosárba hogy 80 fok alatt legyen tartva a package...

N4gyg3r1

Új tag
LV
0

Srácok, lehet félreérthető voltam. Nem csak tápot cseréltem hanem hűtőt is, és prémium pasztát is vettem jó az ha van itthon :) .
Mellékes infó a régi táp lassan 6 éves, kitudja mennyire stabil ( sok áramszünet, túlfesz, 0-24 es használat olykor 7/7 nap) szóval kitudja lehet megérett a cserére.

HTPAxGEExFORCE

Jól ismert tag
LV
0

Awards
1
Akkor lehet, nekem is a táp miatt ennyire stabil a rendszer (hőmérsékletileg is)? :)
Erre sem gondoltam volna. De akkor már örülök, hogy ilyen jó tápot vettem!
(1000W Platinum)
Noctua NT-H1 pasztát használok, elégedett vagyok vele, sokkal jobb hőmérsékleteim vannak, mit a korábbi, olcsóbb pasztával.

Dauer(techbarbar)

Tag
LV
0

Please, Log in or Register to view quote content!
Én ettől függetlenül, bármilyen furcsán is néz ki Njoy Wooden 650w Gold tápot használok a géphez(mellékesen 10év gyártói garival).
Emellett van egy 600w-os kolink Core Bronz Modular tápom tesztelésre. Egy 600w-os Chieftec Gold porosodik még és egy Cooler master 550w Bronz. Azért az Njoy-t és a Kolink-ot használom, mert stabilabbak mint a vetélytársai. Igen, nem minden a márka. Sorry

Status
This thread has been closed.

Users who are viewing this thread