Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 5 guest views remaining

B550 tomahawk/5800x bios frissítés

Currently reading:
B550 tomahawk/5800x bios frissítés

barbaque65

Új tag
LV
0

Sziasztok! Imént lett kész az első buildem, 1.2.0.0 verziójú biosra flasheltem, hogy fogadja az 5800x-em, a kérdésem az, hogy szerintetek érdemes az msi oldalán elérhető (bár 'beta'-ként jelzett) 1.2.0.1-es bios-ra frissítenem? Sok helyen olvastam hogy javít a teljesítményen, de nem akarok kockáztatni a beta miatt...

Version​
7C91vA61(Beta version)
Release Date​
2021-03-05

Description​
- Update to ComboAM4PIV2 1.2.0.1
- Improving Ryzen CPU performance

A tanácsokat előre is köszönöm!

Joe

Új tag
LV
0

Sziasztok! Imént lett kész az első buildem, 1.2.0.0 verziójú biosra flasheltem, hogy fogadja az 5800x-em, a kérdésem az, hogy szerintetek érdemes az msi oldalán elérhető (bár 'beta'-ként jelzett) 1.2.0.1-es bios-ra frissítenem? Sok helyen olvastam hogy javít a teljesítményen, de nem akarok kockáztatni a beta miatt...

Version​
7C91vA61(Beta version)
Release Date​
2021-03-05

Description​
- Update to ComboAM4PIV2 1.2.0.1
- Improving Ryzen CPU performance

A tanácsokat előre is köszönöm!
Mindenkép frissíts rá! Nem véletlenül adták ki. Ugyanis, b550 (gyártótól függetlenül) és ryzen 5000- es széria, usb valamint L3 cash bug- os! 1.2.0.1 agesa ezt hivatott javítani! Frissíts különben usb jelvesztés valamint teljesítmény csökkenést tapasztalhatsz l3 miatt. Erről amúgy hivatalos közlemény van. Ja és ez a bios csak úgy béta, hogy az előzőhöz képest semmi módosítás nincs benne csak vezérlő javítás.

barbaque65

Új tag
LV
0

Igen emiatt csábított engem is, ezeket olvastam. Szerinted nem jár kockázattal?
Mindenkép frissíts rá! Nem véletlenül adták ki. Ugyanis, b550 (gyártótól függetlenül) és ryzen 5000- es széria, usb valamint L3 cash bug- os! 1.2.0.1 agesa ezt hivatott javítani! Frissíts különben usb jelvesztés valamint teljesítmény csökkenést tapasztalhatsz l3 miatt. Erről amúgy hivatalos közlemény van. Ja és ez a bios csak úgy béta, hogy az előzőhöz képest semmi módosítás nincs benne csak vezérlő javítás.

Igen emiatt csábított engem is, ezeket olvastam. Szerinted nem jár kockázattal?
MSI B550-A Pro/r7 5800x tulajként már az új biossal tolom, és eddig csak a procim olvadt bele a foglalatba. "sarcasm" :) Viccet félretéve, lényegesebben hűvősebb lesz autón(nekem 1,28 volton van fixálva all core 4,7 ghz-n), és ad neki boostot is. Az usb gond nálam az előző biossal sem jelentkezett, így arról nem tudok nyilatkozni.

Christofer

Tag
LV
0

Én nem tudom mennyit változott a béta az előtte levőhöz képest, mert azzal telepítettem vásárlás után, de OC-t és mindenféle finomhangolást már a béta alatt kezdtem el.
Semmi bajom nem volt eddig, a 3600-at pedig gond nélkül eltoltam alatta elég magas szintre.
Minden stabilan fut vele.
USB probléma eddig nálam se jelentkezett, bár C-t nem is használom állandóban.

Users who are viewing this thread