Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 5 guest views remaining

[JÁTÉKRA] Gép Konfig Gamer PC-nek ez milyen? (1 Viewer)

Currently reading:
[JÁTÉKRA] Gép Konfig Gamer PC-nek ez milyen? (1 Viewer)

Stanbacsi

Új tag
LV
0

Sziasztok!
Összeszeretnék rakni egy nagyon "maxos" (amennyire a költség engedi) gamer gépet. Körülbelül csak játékra lenne. Kicsit számítana a külső is.

Tudni kell, hogy olyan ember vagyok, aki folyamatosan az FPS számlálót nézi. Van, hogy többet mint magát a játékot... Eszméletlen rossz szokás, de mikor 10 FPS-el kevesebb, mint kéne, már megy a több órás videós tutorialok böngészése, hogy hogyan tudok még 10-et kicsikarni.

Főbb játékok: EVE online, Battlefield V, Destiny 2, Guild Wars 2

Monitor még nincs, azt majd használtan terveztem venni: 144Hz-es AOC gamer monitor lenne a cél, vagy hasonló 144Hz-es. (24" , FULL HD, IPS, FreeSync)
(Tudom, a gép nem feltétlen lesz alkalmas 144-re sok esetben, de későbbi bővítéskor még lehet változás ezügyben... )
Videókártya még nincs, azt is használtan vennék majd: A cél egy GTX 1660/ti/super... lenne. Ez körülbelül 160 ezrekért megy (ha éppen van belőle)

Ezeket a PCX-nél szedegettem össze:
Please, Log in or Register to view URLs content!
- 21190 Ft
- 26090 Ft
- 68290 Ft
- 35490 Ft
- 33390 Ft
- 27690 Ft
(procihűtő) - 18590 Ft
- 15390 Ft

Összesen: 246.120 Ft

Ez az összeg nem lehet több. Sőt, ha lenne valami módosítás, annak is örülnék, ha kevesebb lenne. Sajnos horror áron kell majd egy használt kártyát vennem + monitor. (Amit rászántam volna alapból a gépre az 230.000 Ft...)

A főbb kérdésem, hogy ez így szerintetek rendben van-e? Lehetne módosítani valamit? Javaslatokat tudtok adni? Hűtőnél nyilván nem fontos az RGB, ha jobb. Azért csúnya (noctua barna) se legyen. :)

Amiben nagyon nem vagyok biztos az maga a proci. Kész vagyok átfordítani Intel irányba az egészet, ha van egy jobb inteles proci vonal, ami esetleg érdemesebb lehetne számomra...

Jelenleg egy ilyen laptopon játszok (amit eladnék):
ASUS ROG Strix SCAR III - G731GU - 17"

Intel I7 - 9750H
16 Gb 2666Mhz DDR4 ram
GTX 1660Ti
500 Gb SSD

(Már nincs szükségem a hordozhatóságra.)
Használt monitor és videókártya vásárlásnál mit vegyek majd figyelembe? Ha persze van ilyen. Használtan még nem vásároltam semmit.

Előre is köszönöm!

Üdv.

Ez picit olcsóbb és jelent egy 3-10 százalék extra fps-t.
A többiről nem nyilatkozom mert spc termék, pár jó, de a háznak az anyagát szó szerint ketté lehet hugyozni, olyan vékony. A grandis a baszott nagy toronnyal, szerintem felesleges, a procid max 100 wattot fog fogyasztani, ha szarrá tuningolod is. Egy cooler master 212-es hűtő is lehűti. Corona ventik szeretnek csapágyasak lenni, lötyögnek egy idő után, nem a legjobb, bevált márka az arctic ventik, vagy olcsóbb noctua.
A táppal nincs gond, hacsak egyszer nem akarsz egy rtx 3090/r 9 5950x-et venni, és még tuningolni is akarod.

Ha arctic ventiket veszel, szerintem egy fractal design meshify c simán belefér a költségvetésbe. Alapból van két venti benne, abba még egy 120mm-es vagy 2db 140 mm-es venti kell ha az egyik front ventit ki akarod cserélni. 30-35k körül van, de fényévekkel jobb minőségű ház.

Users who are viewing this thread