Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 5 guest views remaining

Ryzen 5 2600 OC

Currently reading:
Ryzen 5 2600 OC

Quenmorr

Új tag
LV
0

Sziasztok,​
Volna nekem egy Ryzen 5 2600-as procim, és szeretném megpróbálni 4000Mhz-re OC-zni. Tudnátok segíteni, hogy milyen volt-al érdemes elkezdeni? 1.35 - 4000 Mhz-el jó lehet kezdeni? Illetve mennyi lenne az a hőmérséklet, ami még jónak mondható? Esetleg valami még, amire nagyon kell figyelni? :)
Vettem nemrég egy Fera 3 argb procihűtőt, azzal próbálnám meg. Mellette egy silentiumpc signum sg1v evo tg argb ház van.​
Alaplap: Asrock B450M Pro4​
RAM: Kingston Hyper X predator 2x8 GB 3200 Mhz​
Proci: Ryzen 5 2600​
GPU: Asus Geforce GTX 1070​
Táp: Seasonic focus GX 650 Gold​
Köszönöm szépen a segítséget :)

Quenmorr

Új tag
LV
0

Nekiálltam közben :) Kezdésnek 1.3 volton indultam és 4000 Mhz-en. Ekkor a Cinebench teszt alatt újraindult a gép, utána 1.31 voltra vettem, a Cinebench és a Realbench is végig futott hiba nélkül. A maximum hőmérséklet 70.5 fok volt, az nem tudom mennyire van rendben
:)
A relbench 15 perces stress tesztet ment a cinebench meg 1 képet renderelt ki. Ez így rendben van? Mondhatjuk, hogy akkor stabil?

Köszi szépen!

Habor

Új tag
LV
0

Nekem is ilyen procim én 1,35v -n indultam el kapásból ment, 4050 már nem ment.
Viszont hiába állítom a global c state-et on-ra nem akar leesni a fesz idleben.
Amint fix számot írok a cpu szorzó helyére nem esik le a fesz tétlenben energiatakarékos módban.

Quenmorr

Új tag
LV
0

Nekem most az a bajom, hogy 3200 as ramok mellett a 4000 mhz nél újra indulgat a gép 1.32 voltnál. De már nem merem feljebb tenni mert lassan 80 fokos a proci. Inkább belövök egy stabil 3800 at most az a biztos :)

atesz8916

Aktív tag
LV
0

Biosban átlag 1.297. van, hogy 1.35-37 is elmegy terhelés alatt 41.25x-val így allcore 4110mhz kijön belőle. Ennél nagyobb szorzót nem bír, azonnal újra indul amint terhelést kap a proci.