Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 5 guest views remaining

Processzor OC Ryzen 7 2700X OC ??probléma??

Currently reading:
Processzor OC Ryzen 7 2700X OC ??probléma??

sewerrat89

Új tag
LV
0

A gépem:
Ryzen 7 2700X rajta NZXT Kraken X62 vízhűtés
ASUS Crosshair VII Hero alaplap
4x8 GB G.Skill Tident Z 3200 MHz CL14
ASUS ROG Strix GTX 1080 Advanced 8 GB

A vízhűtés remekül működik, üresjáratban a gép 28-32 fok, játék közben sem megy fel kb soha 55 fok fölé, és szinte tökélesen stabil a hőmérséklet, pár fokos kilengéssel. De mindez a 3,7 GHz-es alapbeállításon érvényes.

A kérdésem a következő lenne:
Ha bármilyen OC beállítást használok, legyen az csak egy minimálisan húzott stabil órajel vagy dinamikusan változó órajel, a hőmérséklet üresjáratban és terhelés alatt is folyamatosan néhány másodperces időközökkel kb 15 fokos kilengéssel ( cikkcakk hőmérsékleti diagramm ) mozog.
Ez normális jelenség lenne? Kellene ettől tartanom ha OC beállítást használnék?
Kifogtam volna valami hibás procit vagy csak simán én nem állítok be jól valamit?

3 éve van meg egyébként már a gépem, de pont emiatt a kilengés miatt sose használtam OC módban.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Beast

Új tag
LV
0

Valószínűleg valami időközönként lefut a háttérben(frissítés keresés, virusirtó).

RohamTyuk

Új tag
LV
0

Félrevezető komment
A1: először is a vízhűtést már kéne cserélni mert nem árt 2 évente cserélni
A2: AIO vízhűtéstől óvakodj mert rosszabb minőségű és drágább
az esetben ha AIO vízhűtésedvan inkább válts egy corsair-es vízhűtésre vagy egy NZXT kraken vízhűtésre, én ezeket ajánlom

sewerrat89

Új tag
LV
0

Please, Log in or Register to view quote content!
Nem véletlenül írtam hogy a vízhűtés kifogástalanul működik, szerintem egy üresjáraton 30 fokon futó, játékokban stabil 50 fok körül üzemelő CPU nem jelent rossz vízhűtést, de cáfoljatok meg benne ha tévednék

A válaszod második felét pedig totál nem értem
Azt mondod óvakodjak az AIO vízhűtésektől mert az rossz minőségű, erre azt ajánlod nekem hogy tegyek be helyette a gépbe például egy NZXT Kraken hűtést, amit ha elolvastál volna a posztom elején, tudnád hogy az van a gépben, ami szintén egy AIO hűtés
Szóval összegezve, HA AIO van a gépemben (márpedig az van) akkor cseréljem le egy NZXT Kraken-re (az van benne) azért hogy ne legyen benne AIO mert az nem jó (pedig az NZXT Kraken egy AIO hűtő)

B0r3DSt4lk3r

Aktív tag
LV
0

Ez barátom, egy tipikus példája annak mikor valaki papagáj módjára ismétel el valamit, de nem tudja miért van az úgy mert valójában nem ért hozzá.
Komolyra fordítva a szót, a legelső kérdésem az hogyan tuningolod a procit? Bios vagy ryzen mastery? Szorzót állítod, mellé offsettel a voltaget, vagy pbo-val hangolod?

sewerrat89

Új tag
LV
0

Biosban próbáltam, dinamikusan változó módban, amikor terheléshez mérten állandóan változtatja a szorzót, de ott tapasztaltam először ezt a cikkcakkban ugráló hőmérsékletet, aztán próbáltam ryzen master-el, lefuttattam azt a benchmarkot, ahol beméri a legmagasabb még stabil órajelet, majd azt a stabil értéket kipróbálva is ugyanez a cikkcakkban ugráló hőmérséklet jött ki.
Utána megpróbáltam manuálisan a szorzót lecsőkkentve, csak 3700-ról 3750 MHz-re emelni az órajelet, de ugyanez lett az eredmény.
Mindegyik próbán ugyanaz volt: fel-le ugráló hőmérséklet.

Azt muszáj megjegyeznem hogy nem vagyok egy OC master, szóval elég keveset értek a dologhoz :)

Users who are viewing this thread