Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 5 guest views remaining

Tönkrement alaplap?

Currently reading:
Tönkrement alaplap?

thecherryoffice

Új tag
LV
0

Sziasztok !
Mai nap munkából hazajöttem, elindítottam a gépem , amint elindult minden elindítottam egy játékot (AC Unity), amíg elindult a game elmentem inni egy kávét , amint visszajöttem épphogy 3m-et ha megtettem a játékban és befagyott az egész gép . Se alt+f4-re se bekapcs gombra nem reagált , vártam 10p-et és ugyanúgy semmi , leáramtalanítottam megint 10p pihenő , bekapcsolom és „Bad Windows Config" hibakódra hivatkozva kékhalál , restart után belépett a boot menübe de nem listázott ki semmit , majd újraindította magát a gép , ezek után a gép saját magát újraindítgatja , valamikor csak épphogy a ventillátorok bepörögnek de már ki is kapcsol a gép . Próbáltam azt a kis gombelemet kiszedni és úgy pihentetni , de a probléma ugyanúgy fentáll. Meghalhatott az alaplap vagy más baja lenne a gépnek?

Icedstories

Új tag
LV
0

Nem egyből az alaplap lehet a ludas. Hogy teljesen ki lehessen zárni annak lehetőségét a következőket tudod csinálni:
- Nem írtad, hogy HDD vagy SSD-d van, de próbáld meg úgy elindítani a gépet, hogy lehúzod a vinyó táp kábelét.
- Nem írtál tápegységet sem, szóval ha van egy másik tápegységed próbáld ki azzal, hogy fennáll a jelenség.
- Memóriaval szintén megnézheted a variációkat.
- Más GPU-val való ellenőrzés.
- Ellenőrizd a csatlakozásokat, kábeleket( ha valamelyik kábeled agyon volt csavarva, akkor eltörhetett az áram okozta mechanikai hatástól )

Ha ezek után szintén fennáll a probléma, akkor ténylegesen az alaplap ment tönkre.

Írásodból kiindulva szerintem nem kapja meg az alaplapod a megfelelő áramot. Szóval először másik tápegységgel próbáld meg.

Icedstories

Új tag
LV
0

Akkor addig ne is próbálkozz, míg ki nem próbáltad más tápegységgel. Mert a ki-be kapcsolgatás akár más eszköz meghibásodásához is vezethet.
Ha tápegység csere után is fennáll a probléma, akkor biztosan alaplap meghibásodás.

Users who are viewing this thread