Guest viewing is limited
  • You have a limited number of page views remaining
  • 5 guest views remaining

Currently reading:
[MUNKÁRA] Gép Konfig [MINDENRE IS] Gép Konfig Uj gèp photoshopra

flegab

Új tag
LV
0

Sziasztok!

Szeretnèk össze àllìtani egy gèpet Adobe Photoshop illetve Lightroom hasznàlatara.
Termèszetesen àltalanos hasznàlatra is kell YT/ word/ netezes/ esetleg nèha napjàn World of Tank 10-20 nap egy èvben.
A keret jelenleg kb 300.000 -375.000Ft.
Szinte minden kell hozzà ( Windows, Office ) kivetel billentyűzet, egèr.
Plusz ha valaki yud ajànlani egy jò monitort jèp feldolgozashoz az jo lenne. Mert ùgy hallottam màsok a követelmènyek mint egy gamer monitornak. Ez pluszban.

Remekem kapok pàr tippet, tanàcsot.

HTPAxGEExFORCE

Jól ismert tag
LV
0

Awards
1
Szia!

Azért ez így a mai árak mellett elég kemény kihívás, hogy ennyiből gépet rakni Photoshop-ra... Eleve egy jó monitor elvinné ennek a keretnek a felét, ha nem többet (én 220-ért vettem monitort).
Mindjárt jönnek a "vegyél AMD-t" és a "a 27" monitor mindenre is elég", meg a "már a VA panel is nagyon szép képet ad" tanácsok.
Ha komolyan gondolod, hogy a fent említett programokat életvitelszerűen kívánod használni, akkor ezeknek a tanácsoknak épp az ellenkezőjét csinálod: Intel-t veszel, minimum(!) 29-32" monitort, és legyen benne IPS panel...

CPU: Intel Core i5-10600KF 6-Core (75000,-)

MBO: MSI B460M-A PRO (25000,-)

RAM: G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GIS (41000,-) (32 GB kell, és ez volt a legolcsóbb árukeresőn, aminek a teljesítménye még ér valamit)

PSU: GIGABYTE GP-P650B 650W Bronze (17000,-)

CAS: Zalman I3 (18000,-)

SSD: Kingston A400 2.5 240GB SATA3 (SA400S37/240G) (10000,-)

HDD: Seagate BarraCuda 3.5 2TB 7200rpm 256MB SATA3 (ST2000DM008) (17000,-)

CLR: Cooler Master Hyper 212 EVO V2 (13000,-)

Ez eddig 216.000,- Ft.

Sajnos most jön a feketeleves, mert még nincs Windows, Office és persze a legfontosabb: videokártya...

Ha hivatalosan szeretnél Windows és Office szoftvereket, akkor az darabja 30000,- Ft körül van, tehát az egy 60ezres tétel összesen. Persze, az interneten lehet találni 1000-2000 Ft-ért is eladó példányokat... De ott azért felüti a fejét a rizikófaktor. Minden esetre, tegyük fel, mondjuk 4000 Ft-ból megúszod a Windows/Office megvásárlását (itt szögezném le, hogy senkit nem bíztatok kétes helyről származó software beszerzésére, ha úgy érzed, az eladó fél nem megbízható, akkor ne vásárolj másod-harmad-sokadkézből semmilyen programot)!

Akkor ez eddig jó esetben 220.000,- Ft összesen.

Ha jól számolom, maradt 80000-155000 Ft a keretből. Itt viszont nem tudok mit javasolni, ugyanis ennyi pénzért jelenleg boltban nem kapsz videokártyát. Csak a használtpiacon. Én meg ott nem vagyok ismerős, biztos nem mernék megvenni valamit 150ezer Ft-ért, ami akár aznap tönkre mehet és nincs rá semmi garancia....

Ha komoly melóra kéne a kártya, akkor legalább egy RTX 2060 kéne, de az önmagában 300ezer Ft újonnan. Mondanám, hogy GTX 1660... De az is 250ezer... 1060-t meg már nem lehet kapni... Ráadásul, ha munkára kéne, akkor nem ártana, ha lenne rajta 8 GB vRAM, de ennyi pénzért ettől most elegánsan tekintsünk el.

Monitor...

Ha komolyan gondolod, akkor ezek közül választanék (200-500ezer között vannak - és ez media creation kategóriában a belépő szint):
1640593774858.png

Viszont ezek mind nagyon drágák (nekem alulról a második monitorom van, az ezek közül majdnem a legolcsóbb, 220-230 ezer), de maradjuk abban, hogy egy olyan monitorra van szükséged, amely a legélethűbb színeket adja vissza, és elég nagy a kijelzője, hogy mindent jól láss (pl pixel pontosan tudj igazítani, stb).
Ilyen 60-80 ezer Ft között már kapsz értékelhető IPS panelt 29-32" méretben.
Pl:
LG 29UM69G-B Monitor
LG 29WL500-B Monitor
G 29WL500-P Monitor
LG 29WL50S Monitor
HP 32s (2UD96AA) Monitor
LG 29WN600-W Monitor
Hannspree HS329PQB Monitor

Én bekalibráltatnám hivatalosan a helyedben (ezt én is megrendeltem a saját monitoromra), mivel a gépi kalibrációval tudják kihozni a kijelződből a legtöbbet. (Erre jó példa az Oázis Computer, ők vállalnak gépi kalibrációt, azt nem tudom, hogy ha nem náluk veszed, akkor is vállalják-e, de szerintem egy kérdést megér, az ingyen van!)

Hát kb. ennyi.
Sok szerencsét a használtpiacon, remélem nem fürdesz be vele!

Khem

Jól ismert tag
LV
0

Awards
1
Win és office: én is valami good offer 24 vagy mi nevű oldalon vettem, amit a legtöbb helyen említenek/írnak, több alkalommal, eddig minden teljesen rendben volt. Van hardveraprón is, aki ezekhez ad kulcsokat, asszem 1000+ értékeléssel, ami elég jó, boltok is olyanok szoktak lenni :D
Használt videókártya esetén szintén hardverapróra menj, és tetsző ajánlatok esetén akinek több pozitívja van, lehetőleg negatív nélkül.

Másik, ami nekem is kérdés félig: adobe intelt szeret igaz, ezért is intel az ajánlat? (Nem amd fanboyságból, hanem inkább ellenőrizném tudásomat XD, semmi bajom az intellel, nekem inkább ugye ár-érték szokott számítani általános + gaming felhasználásra, ami miatt a legutóbbi 3 gép amit ismerősöknek összeraktam, intel volt)

HTPAxGEExFORCE

Jól ismert tag
LV
0

Awards
1
Az Adobe még mindig Intel-párti, ugyanolyan árkategóriájú Intel és AMD processzorok közül az Intel szokott kijönni "győztesnek", ezért javasoltam, hogy kéket vegyen (6 mag kell minimum, nyilván 10-12 kéne, de ilyen büdzsével az lehetetlen).
Ha mondjuk Blendert kérdezett volna, AMD-t javasoltam volna. :)

flegab

Új tag
LV
0

Sziasztok!
Mindkettötöknek köszi a vàlaszt.
Lehet rosszul jött àt.
Most csak a gèpet vennèm meg.
Arra a keret a 300-375.

HTPAxGEExFORCE

Jól ismert tag
LV
0

Awards
1
Please, Log in or Register to view quote content!

Teljesen jól írtad, a gép 300-375 + a monitor.

Amit írtam minimum gép az ugye 216ezer + videokártya = 300-ból nem jön ki, talán ha 370-t szánsz rá, akkor vehetsz valami 5 éves videokártyát használtan 160ezerért.

Erre jön rá majd a monitor, ami (ha munkára kell), 200ezer - 2 millió Ft között mozog. De 300ezer alatt belépő szint (mint pl az enyém, én is munkára vettem, de mivel nem ebből élek, csak kiegészítő "hobby" meló, ezért nem fektettem be 220ezernél többet kijelzőbe)

:S

ui.:
Alul az aláírásomban megtalálod, milyen gépem van hobby melóra:

Last edited:

Users who are viewing this thread